ספינינג

ספינינג

תוכן עניינים

ספינינג בגלי הדר חווית רכיבה מדהימה חדר ספינינג מעוצב המכיל 30 זוגות אופניים החדשות בעולם, אצלנו הדגם החדיש ביותר בארץ, הרבה אנרגיות ומעל הכל מדריכים מהשורה הראשונה!

הספינינג משתייך לפעילות אירובית מוגברת., מתבצע על אופניים נייחים, כלומר ללא רכיבה אמיתית, אלא על ידי פעולת סיבוב הפדלים.

דיווש.הספינינג נעשה במקומות סגורים וממוזגים בליווי מדריכים מקצועיים שלמדו את התחום הספציפי, המדריך קובע את דרגות הקושי של האופניים, את מהירות הדיווש וקובע תכנית אימונים לכל מתאמן.

מיקום:חדר ספינינג

ימי א'
19:00-20:00 רויטל נגה

ימי ב'
08:30-09:30 רויטל פפושדו
19:15-20:15  עדי ילקין

ימי ג'
19:00-20:00 (סיבולת), צביקה

ימי ד'

19:00-20:00 שרון ברדה

ימי ו'
8:00-9:00 סבב
9:00-10:00 אימון מתחילים סבב
14:30-15:30 שני (אימון אינטרוולים)

ימי שבת
8:30-9:30 סבב

09:30-10:30 אימון מתחילים סבב

ספינינג

ספינינג: נסיעה לנפש ולנשמה

שלום לכם! האם קפצתם פעם על אופני ספינינג והרגשתם שהדאגות שלכם נמוגות בכל מהלך דוושה? חווית הספינינג היא מעבר לאימון גופני בלבד; יש לזה השפעה עמוקה גם על הנפש שלנו. בואו נתעמק כיצד תרגיל זה בעל אנרגיה גבוהה יכול להשפיע באופן חיובי על הרווחה הנפשית שלנו.

ספינינג, המכונה לעתים קרובות רכיבה על אופניים מקורה, אינו רק להזיע אותו על אופניים נייחים. זהו אימון גוף מלא שמעסיק לא רק את השרירים אלא גם את המוח. התנועה הקצבית של דיווש לפי הקצב של מוזיקה ממריצה יכולה להיות קתרטית להפליא. כאשר אתם דוחפים את עצמכם לעמוד בקצב, הפוקוס שלכם מתרחק מגורמי לחץ יומיומיים, ומאפשר לכם להיכנס למצב של זרימה.

אחת הדרכים המרכזיות שבהן ספינינג משפיע על הנפש שלנו היא באמצעות שחרור אנדורפינים, המכונה לעתים קרובות "הורמוני ההרגשה הטובים".
כאשר אתם עוסקים בפעילות גופנית אינטנסיבית כמו ספינינג, המוח שלכם מייצר אנדורפינים הפועלים כמשככי כאבים טבעיים ומעלים את מצב הרוח. המבול הזה של כימיקלים להרגיש טוב יכול להשאיר לכם תחושת אופוריה וחיובית יותר לאחר סשן.

יתרה מכך, ספינינג הוא דרך מצוינת להילחם בחרדה ומתח. האופי החוזר על עצמו של דיווש יחד עם האווירה התומכת של שיעור ספינינג יכולים לעזור להשקיט מוח דוהר. כשאתם מתמקדים בצורה ובנשימה שלכם, דאגות היום נמוגות ברקע, ומאפשרות לכם להיות נוכחים ברגע.

בנוסף ליתרונות הפיזיים, ספינינג יכול גם להגביר את החוסן הנפשי שלנו. דחיפה במרווחים מאתגרים וטיפוס על גבעות על האופניים יכול להשרות תחושת הישג והעצמה. הקשיחות המנטאלית המטופחת במהלך שיעורי ספינינג יכולה לתרגם לתחומי חיים אחרים, לעזור לכם להתמודד עם מכשולים עם גישה שיכולה לעשות.

ספינינג היא פעילות חברתית המטפחת תחושת קהילה ושייכות. בין אם אתם רוכבים סולו או בשיעור קבוצתי, החוויה המשותפת של לדחוף את הגבולות שלכם יחד יוצרת קשר שיכול לרומם את רוחכם. העידוד ממדריכים ורוכבים עמיתים יכול לספק דחיפה מורלית נחוצה בימים קשים.כם

הפרת המיתוס: האמת על ספינינג

בואו נדווש דרך התפיסות השגויות סביב ספינינג ונאיר באור על האמת מאחורי האימון המרגש הזה. אז תפסו את בקבוק המים שלכם, התאימו את גובה המושב שלכם, ובואו נצלול להפריך את המיתוסים על ספינינג!

מיתוס: ספינינג מיועד רק לרוכבי הארדקור.
האמת: שהאימונים מיועדים לכולם, ללא קשר לרמת הכושר או חווית הרכיבה שלכם. בין אם אתם רוכבים מתחילים או מנוסים, ספינינג מציע אימון להתאמה אישית המאפשר לכם להתאים את ההתנגדות והעוצמה כדי להתאים לצרכים שלכם. אז אל תפחדו – קפצו על האופניים ודוושו בקצב שלכם!

מיתוס: ספינינג הופך את הרגליים למסורבלות.
האמת: אחד המיתוסים הגדולים ביותר על ספינינג הוא שזה יגדיל את הרגליים שלכם. במציאות, ספינינג הוא אימון קרדיווסקולרי מצוין שעוזר בשריפת קלוריות ובטונוס השרירים, כולל הרגליים. וריאציות ההתנגדות והקצב בשיעור ספינינג יכולות לעזור לחטב רגליים רזות וחזקות מבלי להוסיף נפח. אז דוושת משם בלי לחשוש שיגמור עם ירכיים שריריות מדי!

מיתוס: אתם צריכים ציוד אופניים מפואר כדי להסתובב.
האמת: אמנם מכנסי רכיבה אלגנטיים ונעליים עם קליפס עשויים להיראות מגניבים, אבל הם בהחלט לא דרישה לספינינג. כל מה שאתם באמת צריכים זה לבוש נוח לאימון, הנעלה נכונה וגישה חיובית. אז אין צורך לשבור את הכסף בציוד רכיבה על אופניים – פשוט התמקדו בהנאה מהרכיבה!

מיתוס: ספינינג מזיק לברכיים.
האמת: בניגוד לאמונה הרווחת, ספינינג הוא תרגיל בעל השפעה נמוכה, עדין למפרקים, כולל הברכיים. התנועה החלקה והמעגלית של דיווש בסביבה מבוקרת מפחיתה את הסיכון לפציעות הקשורות לפגיעה בדרך כלל הקשורות לפעילויות כמו ריצה. מבנה וצורה נכונים של האופניים הם חיוניים למניעת עומס על הברכיים, אז הקפידו להתאים את האופניים שלכם כך שיתאימו לגופכם בצורה ארגונומית.

מיתוס: שיעורי ספינינג אינטנסיביים מדי למתחילים.
האמת: לשיעורי ספינינג יש אולי מוניטין של אנרגיה גבוהה ומאתגרת, אבל הם גם ידידותיים להפליא למתחילים. מדריכים נמצאים שם כדי להדריך אתכם במהלך האימון, ומציעים שינויים ועידוד לאורך הדרך. אל תפחדו לדבר ולבקש עזרה אם אתם לא בטוחים במשהו – כולם מתחילים איפשהו, וספינינג הוא דרך מצוינת לבנות בהדרגה את רמת הכושר שלכם.

אז הנה לכם, אנשים – האמת מאחורי המיתוסים על ספינינג. בפעם הבאה שתעלו על האוכף לשיעור ספינינג, זכרו שזהו אימון מהנה ומכיל שיכול להועיל לכל מי שמחפש לשפר את הכושר שלו. בואו להשתחרר מתפיסות שגויות, לאמץ את הנסיעה ולדווש בדרכנו לאדם בריא ומאושר יותר!

כמה קלוריות שורפים בספינינג?

אז, בואו נפרק את זה בשפה רגילה: מספר הקלוריות שאתם שורפים במהלך אימון ספינינג תלוי בגורמים שונים כמו המשקל שלכם, עוצמת הרכיבה ומשך האימון שלכם.בממוצע, שיעור ספין של 45 דקות יכול לעזור לכם לשרוף בין 400 ל-600 קלוריות.

עכשיו, הנה החלק המהנה – עוצמת הנסיעה שלכם משחקת תפקיד משמעותי בכמות הקלוריות שאתם מתנגדים להן. אם תגבירו את כפתור ההתנגדות הזה, תדוושו כאילו אין מחר, ובאמת תיכנסו לתלם של דברים, סביר להניח שתשרפו יותר קלוריות מאשר אם הייתם עושים סיבוב נינוח בפארק. 

אבל היי, בואו לא נתפס יותר מדי במשחק ספירת הקלוריות. זכרו, ספינינג זה לא רק שריפת הקלוריות האלה; זה גם על פיצוץ, להרגיש את הקצב של המוזיקה, ולספוג את האנדורפינים האלה שמשאירים אתכם להרגיש על גג העולם. בין אם אתם קראנצ'רי קלוריות או סתם בעניין בשביל השמחה הצרופה של הנסיעה, בספינינג יש משהו לכולם.

והנה טיפ קטן עבורכם: אל תשכחו לתדלק את הגוף לאחר סשן ספינינג. השרירים שלכם עבדו קשה, והם ראויים לקצת אהבה בצורת מזון מזין שעוזר לחדש את מאגרי האנרגיה שלכם ולסייע בהתאוששות השרירים. חשבו על חטיפים עשירים בחלבון, משקאות מעניקים לחות וארוחה מאוזנת כדי לשמור על כוחכם.

אז הנה לכם, חבריי לספינינג! מסע שריפת הקלוריות באופני ספינינג הוא הרפתקה מלאת כיף, שלא רק עוזרת לכם להצית את הקלוריות הנוספות האלה, אלא גם משאירה אתכם תחושת עוצמה ואנרגיה. אז קפצו על האופניים האלה, תנוחו כאילו אין מחר, ותיהנו מהנסיעה – קלוריות שנשרפו והכל! זכרו, זה לא קשור רק למספרים; זה על שמחת המסע. תסתובבו, חברים שלי!

היתרונות המשמחים של ספינינג

1. בריאות לב וכלי דם: אחד היתרונות הבולטים של אימון ספינינג הוא השפעתו החיובית על בריאות הלב וכלי הדם. המרווחים בעצימות גבוהה ואתגרי הסיבולת בשיעור ספין גורמים ללב שלכם לשאוב ולזרום דם, לחזק את שריר הלב ולשפר את הכושר הקרדיווסקולרי הכללי. תגידו שלום ללב בריא יותר וסיבולת מוגברת!

2. לפיד קלוריות: מחפשים להשיל את הקילוגרמים העודפים האלה ולחזק את הגוף שלכם? אימון ספינינג הוא אימון נפלא לשריפת קלוריות שיכול לעזור לך להשיג את יעדי הירידה במשקל שלך. סשן ספינינג בודד יכול להצית מספר משמעותי של קלוריות, מה שהופך אותו לדרך יעילה ויעילה להגביר את חילוף החומרים ולצמצם.

3. חיטוב השרירים: בעוד שהספינינג ידוע ביתרונותיו הקרדיווסקולאריים, זוהי גם דרך מצוינת לחיטוב ולחזק את השרירים, במיוחד בפלג הגוף התחתון. רמות ההתנגדות ומשיכות הדוושה בשיעור ספינינג מכוונים לקבוצות שרירים מרכזיות כמו שרירי הארבע ראשי, שרירי הירך האחורי, השוקיים ועוזרים לכם לחטב רגליים רזות ומוגדרות.

4. הפגת מתחים: התנועה הקצבית של דיווש לפי הקצב של מוזיקה ממריצה, יחד עם האווירה התומכת של שיעור ספינינג, יכולה להיות מרתקת להפליא. ככל שאתם מתמקדים בנשימה שלכם, דאגות היום מתפוגגות, ומשאירות אתכם בתחושת רעננים.

5. קהילה ותמיכה: אימון ספינינג הוא לא רק מפגש הזעה סולו; זוהי חוויה משותפת המטפחת תחושת קהילה ושייכות. בין אם אתם רוכבי סולו או בשיעור קבוצתי, האחווה והעידוד מהמדריכים והרוכבים מהחברים יוצרים סביבה תומכת שמרוממת את רוחך ושומרת על המוטיבציה.

6. רווחה נפשית: מעבר ליתרונות הגופניים, לאימון ספינינג יש גם השפעה עמוקה על הרווחה הנפשית שלכם. שחרור האנדורפינים במהלך סשן ספינינג פועלים כמעודדי מצב רוח טבעיים, ומותיר אתכם מאושרים וחיוביים יותר. תחושת ההישג וההעצמה שהושגו מכיבוש מרווחים מאתגרים יכולים לשפר את החוסן הנפשי והביטחון העצמי שלכם.
אז הנה לכם, חבריי המסובבים! היתרונות של אימון ספינינג מגוונים כמו שהם מענגים. משיפור בריאות הלב וכלי הדם וחיטוב השרירים להפגת מתחים והגברת הרווחה הנפשית, הרכיבה מציעה גישה הוליסטית לכושר המשאירה אתכם להרגיש חזקים, שמחים ומלאי אנרגיה. 

כמה טיפים ידידותיים ויצירתיים למתחילים באימוני ספינינג

1. מצאו את ההתאמה הנכונה: כשאתם מתחילים בספינינג, הקפידו להתאים את האופניים שלכם כראוי כדי למנוע אי נוחות ופציעות. כווננו את גובה המושב כדי ליישר קו עם עצם הירך והבטח כיפוף קל בברך בתחתית מהלך הדוושה. שחקו עם גובה הכידון כדי למצוא תנוחה נוחה שתומכת בגב ובכתפיים.

2. התחילו לאט והצטרפו: אל תרגישו בלחץ לעמוד בקצב של הספינרים המנוסים בכיתה מיד. התחילו בקצב שלכם, התמקדו בצורה נכונה והתרגלו לקצב האימון. ככל שאתם בונים כוח וסיבולת, אתם יכולים להגביר בהדרגה את רמות האינטנסיביות וההתנגדות כדי לאתגר את עצמכם עוד יותר.

3. הקשיבו לגוף שלכם: שימו לב איך הגוף שלכם מרגיש במהלך האימון. אם אתם חווה אי נוחות או כאב, במיוחד בברכיים או בגב התחתון, עצרו והתאימו את המיקום שלכם. אל תהססו לתקשר עם המדריך אם אתם זקוקים לסיוע או שינויים כדי להבטיח אימון בטוח ומהנה.

4. התמקדו בנשימה: לנשימה יש תפקיד מכריע במקסום הביצועים והסיבולת שלכם במהלך ספינינג. תרגלו נשימה סרעפתית עמוקה כדי לחמצן את השרירים שלכם ולשמור על קצב יציב לאורך האימון. זכרו לנשוף בשלב המאמץ, כגון בעת טיפוס על גבעות או בריצה ספרינט.

5. אמץ את האתגר: אימוני ספינינג עוסקים בדחיפה של הגבולות שלכם ולאתגר את עצמכם פיזית ונפשית. אל תפחדו לצאת מאזור הנוחות שלכם ולהתמודד עם אינטרוולים קשים או רמות התנגדות. אמצו את האתגר בגישה חיובית וראו כמה רחוק אתם יכולים להגיע – אתם עשויים להפתיע את עצמכם!

6. תהנו מהנסיעה: לבסוף, זכרו שספינינג צריך להיות חוויה מהנה ומהנה. תנו למוזיקה, לאנרגיה של הכיתה ולתחושת ההישג לרומם את רוחכם ולשמור על המוטיבציה. חגגו את ההתקדמות שלכם, תעודדו את חבריכם לרוכבים והתחממו בשיא מלא האנדורפינים שמגיע עם סשן ספינינג נהדר.

חובבי ספינינג ותיקים הכנו גם לכם טיפים!​

1. ערבבו את השגרה שלכם: בתור ספינרים מתקדמים, זה חיוני לשמור על האימונים שלכם רעננים ומרגשים על ידי ערבוב השגרה שלכם. חקרו פורמטים שונים של שיעורים כמו אימוני אינטרוולים, רכיבות סיבולת, טיפוסים על גבעות או רכיבות לפי נושא כדי למקד לקבוצות שרירים שונות. גיוון לא רק מונע שעמום אלא גם מאתגר את רמות הכושר שלכם בדרכים חדשות.

2. הגדר מטרות ספציפיות: קחו את מסע הספינינג שלכם לשלב הבא על ידי הגדרת מטרות ספציפיות וניתנות למדידה לעצמכם. בין אם זה הגדלת תפוקת הכוח שלכם, כיבוש רכיבות סיבולת ארוכות יותר, או שליטה בטיפוס גבעה מאתגר, יעדים ברורים יכולים לשמור על מוטיבציה וריכוז במהלך מפגשי הספינינג שלכם. עיקבו אחר ההתקדמות שלכם וחגגו את ההישגים שלכם לאורך הדרך!

3. דגש על צורה ויעילות: כווננו את טכניקת הרכיבה שלכם כספינרים מתקדמים כדי למקסם את היעילות והביצועים שלכם על האופניים. שימו לב ליציבה, מהלך הדוושה והקצב שלכם כדי להבטיח תנועה חלקה ועקבית. הפעילו את הליבה, הרפו את פלג הגוף העליון ושמור על קצב יציב כדי לייעל את תפוקת הכוח שלכם ולמנוע עייפות.

4. התנסו עם התנגדות: אתגרו את עצמכם על ידי התנסות עם רמות התנגדות וקצבים שונים במהלך אימוני הספינינג שלכם. שחקו עם התנגדות כבדה לעליות בוני כוח, התנגדות מתונה לסבולת וסיבולת לב וכלי דם. מצאו את האיזון הנכון שדוחף את הגבולות שלכם תוך שמירה על צורה נכונה.

5. שלבו אימון קרוס: שפרו את ביצועי הספינינג שלכם ומנעו חוסר איזון שרירי על ידי שילוב פעילויות קרוס-אימונים בשגרת הכושר שלכם. מערבבים אימוני כוח, יוגה, פילאטיס או אימונים משלימים אחרים כדי לכוון לקבוצות שרירים שונות, לשפר את הגמישות ולמנוע פציעות שימוש יתר. גישה מעוגלת היטב לכושר תתמוך במטרות הספינינג שלכם ובבריאות הכללית.

6. הקשיבו לגוף שלכם: בתור ספינרים מתקדמים, זה חיוני להקשיב לגוף שלכם ולתעדף התאוששות ומנוחה. לדחוף את עצמכם עד הקצה זה ראוי להערצה, אבל צריך לדעת מתי לחזור אחורה, לנוח ולהתאושש חשובה לא פחות להתקדמות ארוכת טווח ולמניעת פציעות. שלבו ימי התאוששות פעילים, גלגול קצף, מתיחה ושינה מספקת כדי לתמוך בצרכי הגוף.
7. השראה וקבל השראה: שתפו את התשוקה שלכם לספינינג עם אחרים ועוררו השראה לרוכבים אחרים בקהילת הספינים שלכם. הציעו עידוד, תמיכה ואחווה במהלך השיעורים, והיו פתוחים ללמוד גם מאחרים. הקיפו את עצמכם בסביבה חיובית ומעוררת מוטיבציה שמניעה את התשוקה שלכם לרכיבה על אופניים מקורה ומעודדת צמיחה והתקדמות.

שאלות ותשובות בנושא ספינינג

 שאפו לכלול אימוני ספינינג 2-3 פעמים בשבוע ליתרונות גופניים מיטביים.

סשן ספינינג טיפוסי נמשך כ-45 דקות עד שעה, כולל חימום. 

אמנם לא חובה, אבל לבישת מכנסי אופניים מרופדים והנעלה מתאימה יכולים לשפר את הנוחות והביצועים במהלך ספינינג.

 כדי למנוע פציעות, הקפידו על התקנה נכונה של האופניים, שמרו על צורה טובה והקשיבו לגבולות הגוף שלכם. גם מתיחות לפני ואחרי יכולות לעזור.

לפני הספינינג, בחרו בחטיף קל עשיר בפחמימות וחלבונים. לאחר מכן, תדלק עם ארוחה מאוזנת או חטיף כדי לסייע בהתאוששות ובתיקון השרירים.

'); newWin.document.close(); setTimeout(function(){newWin.close();},10); */ }); /* jQuery(".print").click(function () { var divToPrint=' '; jQuery(".table-print").each(function( i ) { divToPrint+=jQuery(this).html(); }); divToPrint+="" var doc = new jsPDF('p', 'pt', 'a4'); doc.addFont('ArialMS', 'Arial', 'normal'); doc.setFont('Arial'); //A4 - 595x842 pts //https://www.gnu.org/software/gv/manual/html_node/Paper-Keywords-and-paper-size-in-points.html //Html source var margins = { top: 10, bottom: 10, left: 10, width: 595 }; doc.fromHTML( divToPrint, // HTML string or DOM elem ref. margins.left, margins.top, { 'width': margins.width, 'elementHandlers': specialElementHandlers }, function (dispose) { // dispose: object with X, Y of the last line add to the PDF // this allow the insertion of new lines after html doc.save('Test.pdf'); }, margins); });*/ });
גלילה לראש העמוד